inferio.sk
Ohnivé pero Q1 2017 výhra

Víťazstvo v súťaži Ohnivé pero Q1 2017

Po minuloročnom neúspechu v Cene fantázie som prvýkrát skúsil šťastie v súťaži mikropoviedok, ktorá prebieha každú jar a jeseň. Ohnivé pero má obmedzený rozsah 7500 znakov a je možné sa zúčastniť až tromi poviedkami v žánroch fantasy, scifi a horor.

Nakoniec som do súťaže poslal dve hororové poviedky a na moje prekvapenie sa obe umiestnili na prvých dvoch miestach. Tvár v ohni skončila na prvom mieste s 53 bodmi a Sonáta za ňou dosť zaostávala s počtom bodov 32. Na treťom mieste sa umiestnila poviedka Max a wild wild Weston od Mira Švercela s 25 bodmi.

Asi nemusím zdôrazňovať, že výhra ma veľmi potešila a ďakujem všetkým, ktorí za moje poviedky hlasovali. Ako cenu som si mohol vybrať až 3 knihy od sponzorov Ikar, Artis Omnis, Hydra, Vydavateľstvo spolku slovenských spisovateľov, Fantom Print, OneHotBooks a e-shopu Audioteka.sk. Po dlhom zvažovaní som sa rozhodol pre slovanské fantasy Černokňažník – Vládca vlkov od Juraja Červenáka, hard scifi Úvod do teórie chaosu od Jany Plauchovej a scifi Temná hmota od Blaka Croucha. Od žiadneho z týchto autorov som ešte nič nečítal, takže som zvedavý na nové zážitky.

Ohnivé pero Q1 2017 výhra

Knihy mi spolu s diplomom prišli po troch dňoch a už sa neviem dočkať, kedy sa do nich pustím. Ako prvú si asi prečítam Úvod do teórie chaosu, pretože som si ju už dávnejšie plánoval kúpiť a mám celkom chuť na nejaké poriadne scifi.

Jej krátku recenziu potom,  samozrejme, pridám aj na blog 🙂

 

Prihlás sa na odber nových článkov!

Zadaj svoj e-mail a dostávaj automatické správy o novinkách na blogu:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *