inferio.sk
Zaklínač: Meč osudu

Andrzej Sapkowski – Zaklínač II: Meč osudu

Zaklínač: Meč osudu

Druhú knihu o zaklínačovi Geraltovi som si kúpil hneď po dočítaní prvej časti, ktorá ma pohltila. Meč osudu je tiež zbierkou poviedok, ktoré však už priamo odkazujú na Posledné želanie, takže ich odporúčam čítať v správnom poradí, inak budete mimo.

 

Kruh sa uzatvára

Šesť poviedok – Hranice možností, Úlomok ľadu, Večný oheň, Trochu obetavosti, Meč osudu a Niečo viac – si zachovávajú rovnakú kvalitu, ako tie z prvej knihy. Prevedú Geralta ďalšími dobrodružstvami a tí, ktorí hrali hru, natrafia na známe mená, ako napr. Yarpen Zigrin, Dudu, Vimme Vivaldi a mnoho ďalších. O humor sa stará najmä básnik Blýskač, Geraltov nerozlučný spoločník.

Stretneme sa s dopplerom, morskou pannou, drakom a dryádami, čo je však najdôležitejšie, konečne spoznáme Ciri. Kruh sa začína uzatvárať a pripravuje pôdu pre ďalšiu časť, Krv elfov, ktorá je už začiatkom 5-dielnej ságy o Geraltovi a Ciri. Autor venuje viac priestoru komplikovanému vzťahu medzi Geraltom a čarodejnicou Yennefer, ktorá sa v prvej knihe objavila až v poslednej poviedke.

 

Presne to, čo očakávate

Ak ste čítali prvú knihu a páčila sa vám, rozhodne kúpu ďalšej časti neoľutujete. Sapkowski nastavil latku vysoko a dokázal ju udržať, nedokážem povedať, ktorá z dvoch kníh je lepšia. Nenapadá mi nič, čo by som jej mohol vytknúť a už som sa pustil do tretej časti, takže uvidíme, či viacdielny román pôjde autorovi rovnako dobre ako poviedky. Zatiaľ to vyzerá, že sa nemusím obávať sklamania a séria Zaklínač stúpa po mojom rebríčku obľúbenosti stále vyššie.

Krátke recenzie ďalších častí sem budem postupne dopĺňať.

 

<script type=”text/javascript” src=”//partner.martinus.sk/banners/banner.js?type=1&uItem=219299&z=DKZKEE”></script>

 

Prihlás sa na odber nových článkov!

Zadaj svoj e-mail a dostávaj automatické správy o novinkách na blogu:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *